Najbardziej wkurzające miejsce w Windows?

Staram się trzymać porządek w plikach i folderach. Niestety na staraniu się z reguły kończy. O ile zarządzanie małą ilością plików i folderów jakoś mi jeszcze wychodzi to przy obecnych moich zasobach łapię się na tym że nie zawsze wiem gdzie szukać. Np. gdzie umieściłem dokumentacje sprzętów, gdzie władowałem konfiguracje komputerów, które mam pod opieką i tak dalej.

Lubię wiedzieć co gdzie jest i to chyba normalne. Dlatego strasznie wkurzyła mnie najnowsza wersja Firefoxa 3.5 i jej moduł pobierania plików z Internetu. Zazwyczaj gdy pobierałem plik to program pytał się mnie gdzie zapisać, ewentualnie rzucał pliki na pulpit. I tak powinno być. Tymczasem nowy Firefox – dzięki czyjemuś widzimisię – zapisuje pobierane pliki w Moje dokumenty -> Pobieranie. Po co plik, który ja ściągam do natychmiastowego (zazwyczaj) wykorzystania wrzuca się gdzieś w strukturę katalogową zmuszając mnie do kilkukrotnego klikania myszką? To pozostanie tajemnicą designerów nowej wersji lisa.

To jednak połowa przyczyn bólu głowy, który mnie dopadł. Jak już wszedłem do Moich dokumentów oczom moim ukazał się obraz nędzy i rozpaczy.

Fifa 2005 FinePrint Files, GTA Vice City User Files, Moja muzyka, Moje książki telefoniczne (??), Moje magazyny (zinio :/), Moje obrazy, Moje pokazy Corel Show, Moje wideo, Moje źródła danych, My PSP Files, My Virtual Machines, NeroVision, trasy, Ulead DVD Movie Factory,Ulead VideoStudio SE… tu skończę, bo mi powoli brakuje rzeczy do wymieniania, a pewnie każdy mógłby dopisać swoje.

Tak pięknie zasyfić folderu to nawet ja nie umiem.

Folder Moje dokumenty służy na … moje dokumenty. Fajnie, że twórcy aplikacji chcą nam je zgromadzić w jednym miejscu, ale dlaczego wszyscy to robią na siłę.

Grafiki zapisuję w katalogach projektów, muzykę i ewentualne filmy trzymam na innych partycjach, wirtualne maszyny również. To samo z ebookami i magazynami. A ustawienia gier powinny zostać tam gdzie są gry, a nie zaśmiecać mi dokumenty.

Może jestem dziś przewrażliwiony, a może to moje podejście do folderu Moje dokumenty sprawia, że mam problemy z organizacją plików.

krl

taki tan zwykły gość ;)

Możesz również polubić…

Masz coś do powiedzenia? Dawaj...