WinFast TV2000 XP Expert i PVR2 – eksport i import kanałów tv i stacji radiowych fm

Reinstalując system mamy czasami problem z odzyskaniem dawnej konfiguracji aplikacji. W moim przypadku chodziło o tuner telewizyjny WinFast TV2000 XP Expert i towarzyszącą mu aplikację PVR2. Wskazówka została sprawdzona na wersji PVR2 2.0.3.24. Powinna działać też na wcześniejszych wersjach, ale tutaj gwarancji nie daję.

Eksport listy kanałów telewizyjnych jest prosty, ponieważ odbywa się od poprzez menu aplikacji PVR2. W trybie telewizyjnym wchodzimy w opcje aplikacji (ikona narzędzia) i przechodzimy na zakładkę z kanałami. Tam klikamy prawym przyciskiem myszki na liście kanałów. Z menu wybieramy „Eksportuj listę programów…”. Teraz tylko zapisujemy nasz plik.
Import listy odbywa się identycznie tylko, że zamiast Eksportuj … wybieramy Importuj i wskazujemy plik z kanałami.

Niestety w trybie radia FM brakuje opcji eksportu/importu listy stacji radiowych. Po reinstalacji systemu, czy przeniesieniu się na inny system tracimy stacje radiowe. Listę można jednak zdobyć przeszukując rejestr systemowy.

UWAGA!! Wprowadzanie zmian w rejestrze może doprowadzić do uszkodzenia systemu. Dalsze operacje wykonujesz na własną odpowiedzialność. Mimo dołożonych starań nie mogę gwarantować, że wykonanie poniższych wskazówek zakończy się bez szkód.

Klikamy menu 'Start’ i wybieramy 'Uruchom’. Wpisujemy 'regedit’. Uruchomi się edytor rejestru. Teraz musimy znaleźć wpisy kanałów. Po lewej stronie mamy drzewiastą strukturę. Rozwijamy ją szukając:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Leadtek\Video\WFFM\Channel

Tutaj właśnie znajdują się zapiski konfiguracyjne stacji radiowych FM. (W zasadzie znajdują się one nieco głebiej w katalogu Data, ale eksportujemy całą zawartość Channel)
Klikamy teraz prawym przyciskiem myszki na pozycję 'Channel’ i z menu wybieramy 'Eksportuj’. Zapisujemy plik pod dowolną nazwą.
Po reinstalacji systemu instalujemy WinfastPVR. Następnie wybieramy nasz plik, klikamy na nim prawym przyciskiem myszy i wybieramy polecenie 'Scal’. System może się nas jeszcze zapytać czy na pewno dodać informację do rejestru albo czy chcemy dokonać zmian w systemie. Potwierdzamy oczywiście.

Jeśli się udało to po uruchomieniu PVR2 i włączeniu radia nasze ulubione stacje znów powinny być na liście. Być może trzeba będzie jedynie poprawić 'preset 1′. Mi po takiej aktualizacji nie działał przycisk stacji nr 1, ale to można łatwo edytować już z poziomu aplikacji PVR2.

Mam nadzieję, że komuś się to przyda :)

krl

taki tan zwykły gość ;)

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Quintus pisze:

    Świetny poradnik , tylko dodam że niestety import ze starszej wersji PVR do nowszej wersji nie działa ponieważ plik ze starszej wersji posiada format 'pcl’ a w nowszej 'chl’ , myślałem że jak zmienię rozszerzenie to pójdzie , lecz niestety nie poszło :) Pozdrawiam ;)

Masz coś do powiedzenia? Dawaj...