Wyszukiwanie duplikatów plików – mikro-przegląd aplikacji

Praca, praca i jeszcze raz praca. Ale znalazłem w końcu chwilę (urlop :) na napisanie paru rzeczy, więc wkrótce blog znów ożyje.

Na pierwszy ogień wyszukiwanie duplikatów plików.

Mając zbiór 30GB zdjęć przychodzi taki moment gdy ciężko nad nimi zapanować. Pojawiają się zbędne kopie, identyczne pliki lądują w kilku folderach. To jeden z licznych problemów, z którymi ostatnio się zmagałem. Można przeglądać ręcznie, ale lepiej zapuścić jakiś programik.

Easy Duplicate Finder
Aplikacja fajna choć niestety nie darmowa. Ściągnąłem ją bo niby FREE, ale FREE jest tylko raport i wywalenie pierwszych 10 duplikatów. Potem trzeba zapłacić ok 30$ jeśli dobrze pamiętam. Mogliby tylko napisać to na swojej stronie i dać wyraźny link do strony typu KUP albo SKLEP. Użytkownik niestety jest wprowadzany w błąd myśląc, że do otrzymania pełnej wersji wystarczy rejestracja.
Poza tym możemy skanować wszystkie dyski w tym zasoby sieciowe. Program chroni nas przed usunięciem zdublowanych plików systemowych. Kopie możemy przenieść do kosza, trwale usunąć lub przenieść do wskazanego folderu. Pod względem opcji jedna z lepszych aplikacji.

Auslogics Duplicate File Finder
Zapowiadał się nieźle. Prosty interfejs i … to w zasadzie wszystko. Absolutne minimum opcji (?) i brak możliwości skanowania zasobów sieciowych (nawet zmapowanych jako dyski) dyskwalifikuje tą aplikację.

Duplicate File Cleaner
Też nie piszą nigdzie że płatny, choć nie mylą darmowością jak Easy Duplicate Finder. Dopiero w stopce strony znalazłem drobny link Buy Now. Żenada. Ale chociaż przy starcie aplikacji znajduje się stosowne info. Poza tym aplikacja z sobie tylko znanych powodów uznała za duplikaty foldery z różną zawartością. Klikasz Select All i potem Delete i pozbywasz się czegoś potrzebnego. Dziwne. Dyskwalifikujące. Prócz tego brak możliwości skanowania otoczenia sieciowego (tylko zmapowane dyski) oraz całkiem przyzwoite opcje z możliwością przenoszenia duplikatów plików do wskazanego folderu.

Dupliacte Cealner (nie mylić z poprzednią aplikacją)
Aplikacja nieidealna. Trochę toporny interfejs. Brak możliwości skanowania otoczenia sieciowego choć zmapowane dyski już działają. Brak możliwości przeniesienia duplikatów do wskazanego folderu. Tylko usunięcie lub przeniesienie do kosza.

ALLDup
To jest to. Darmowy, dużo opcji, łatwy do opanowania interfejs, skanowanie dysków i otoczenia sieciowego, usuwanie i przenoszenie duplikatów do wskazanego folderu, bezpośrednio z poziomu aplikacji można otworzyć plik we właściwej aplikacji (np. podgląd zdjęć w Windows). Czy wspominałem, ze darmowy? Polecam. Stosunek możliwości do ceny idealny.

krl

taki tan zwykły gość ;)

Możesz również polubić…

Masz coś do powiedzenia? Dawaj...