World of Goo – pełna wersja w marcowym CD-Action

W najnowszym, marcowym numerze CD-Action prawdziwa gratka dla miłośników gier logicznych. Ale nie tylko.

Miałem przyjemność grać w demo World of Goo. Choć nie jestem wielkim fanem gatunku, to jednak świat glutowatych, oleistych kuleczek bardzo mnie wciągnął. Z tym większą radością zakupiłem najnowszy numer miesięcznika.

W dużym skrócie. Naszymi bohaterami są tytułowe kulki Goo. Naszym celem na każdej planszy jest doprowadzić je do wylotu rury kanalizacyjnej. Aby to zrobić musimy z naszych kulek budować mniej lub bardziej misterne konstrukcje. Problem w tym, że część kulek gdy już zostanie zamieniona w element konstrukcyjny nie ruszy się. Inne można wykorzystać wielokrotnie.  Często należy więc pogimnastykować fantazję, aby doprowadzić kulki do celu.

Gra składa się z czterech kampanii w czasie których przemierzamy tytułowy Świat Glutków. Aby dostać się do wspomnianej rury należy budować wieże lub mosty, korzystać z balonów by unieść się nad ziemię oraz omijać niebezpieczne maszyny. Gra ma prostą cz przyjemną oprawę graficzną. Całość okraszona jest lekkim poczuciem humoru w postaci przerywników międzymapkowych, co umila wytężanie komórek mózgowych.

World of Goo to bardzo ciekawa gra, która powinna znaleźć swoich fanów.

Oficjalna strona gry, gdzie można pobrać demo.

Trailer gry:

krl

taki tan zwykły gość ;)

Możesz również polubić…

Masz coś do powiedzenia? Dawaj...