Batman Arkham Asylum PC – opinia po wersji demo

Po tym jak mój Windows 7 RC na pół godziny przed zakończeniem ściągania instalacyjnego DVD Debiana poszedł spać i cały dzień pobierania szlag trafił zapuściłem na noc dodatkowo pobieranie wersji demo gry Batman Arkham Asylum.

Jedyne czego żałuję to to, że demo było takie krótkie. Zaraz po zakończeniu dema zapuściłem Allegro i zamówiłem pełną wersję.

Gra przede wszystkim przypadnie do gustu miłośnikom Człowieka Nietoperza. Zawiedzeni mogą się czuć miłośnicy bijatyk w stylu Mortal Kombat. O ile Batman potrafi wyprowadzać różnego rodzaju kombosy, to nasze działanie ogranicza się w walce do klikania lewego przycisku myszy, a resztę robi już silnik gry. Spowolnienia alla bullet time czy matrix, widowiskowe chwyty i rzuty. Szkoda, że w zasadzie niewiele mamy wpływu na to jak Batman uderzy.

Ciekawie prezentuje się tryb detektywa. Aktywuje on specjalne wizory w pelerynce, dzięki którym możemy analizować otoczenie, widzieć przez ściany, sprawdzać czy wrogowie są uzbrojeni. Trochę mi to zalatywało Terminatorem czy Predatorem, ale da się znieść. W końcu to kolejna BatZabawka. Prócz walki bezpośredniej mamy też elementy skradanki, czyli eliminowanie wrogów bezszelestnie. Na koniec tradycyjne uzbrojenie Batmana czyli Batarangi do atakowania z dystansu i lina z hakiem do szybkiego przemieszczani się pod sufitami i pokonywania przeszkód.

Grafika wygląda bardzo ładnie, choć na moim starym GF8400GS przy rozdzielczości 1024×768 i minimalnych detalach i efektach zdarza jej się z lekka zwalniać. Nie jest to jednak specjalnie odczuwalne i rozgrywka daje ogromną frajdę.

Fani docenią grę aktorską. Kevin Conroy jako Batman, Mark Hamil jako Joker, Arleen Sorkin jako Harley Quinn nie wymagają przedstawiania. Po prostu ma się wrażenie uczestniczenia w prawdziwej Batmanowej przygodzie prosto z serialu animowanego. Całość akcji i grafiki uzupełnia klimatyczna muzyka.

Wiele więcej póki co nie widzę w demie, ale zapowiada się szeroka gamma wrogów obejmująca Killer Croca, Bane’a, Trujący Bluszcz i Harley Quinn. Dla wielbicieli Batmana pozycja obowiązkowa a i innym powinna się spodobać.

Moja konfiguracja: AMD Atlon X2 5400+ (2,8GHz), płyta główna Asus M3A78-EH, 2x1GB Kingston DDR2, Gigabyte GeForce 8400GS, system na dysku Western Digital 320GB (WD3200AAKS).

krl

taki tan zwykły gość ;)

Możesz również polubić…

Masz coś do powiedzenia? Dawaj...