Debilizm newsów sportowych – przykład

Gdy czasami czytam tzw. newsy w działach sportowych, szczególnie piłkarskich, to dosłownie nie wiem czy się śmiać czy płakać. Najświeższy przykład newsowego debilizmu to informacja zatytułowana Legia z najlepszą defensywą w Europie.

Co z tego, że jest to fakt poparty statystykami skoro poza statystykę nie wykracza. Powszechnie wiadomo, że defensywa Legii, jak zresztą większości polskich klubów jest gówno warta, gdy przychodzi konieczność walki nawet z europejskimi średniakami. Co z tego, że Legia straciła najmniej bramek w dotychczasowych meczach ligowych, skoro jej rywalami były zespoły pokroju Zagłębia Lubin (mocno dołujące), Cracovia (słaby fuksiarz, który powinien liczyć na udane mecze w pierwszej lidze a nie Ekstraklasie), Odra Wodzisław, Arka Gdynia i beznadziejny w tym sezonie Lech Poznań.

Mówienie w tym kontekście o najmocniejszej defensywie Europy to kpina z kibiców, którzy mają serdecznie dość corocznych kompromitacji naszych drużyn w europejskich pucharach. Gdyby ktoś zapomniał to przypominam, że Legia w żadnym z ostatnich sezonów nie zaprezentowała w Europie piłki na poziomie odpadając zawsze w marnym stylu ze słabymi ekipami podobnie jak reszta naszych drużyn hucznie nazywanych eksportowymi.

Niedługo będziemy wszystkie statystyki przeglądali od końca w myśl zasady „odwróć tabele, …”.

krl

taki tan zwykły gość ;)

Możesz również polubić…

Masz coś do powiedzenia? Dawaj...