Rozgałęźnik Powercube – mała kostka dla podróżujących

Wyjeżdżając na zagraniczne wakacje borykamy się z różnymi, mniejszymi lub większymi, problemami. Zwłaszcza gdy podróżujemy z naszą elektroniką. Telefon komórkowy, laptop, tablet czy chociażby ładowarka do akumulatorka naszego aparatu fotograficznego albo czajnika. Gdzieś to wszystko trzeba podłączyć. Jeżeli nie ruszamy się poza Europę kontynentalną wystarczy zwykły przedłużacz. A jeżeli jedziemy na Wyspy Brytyjskie lub USA, gdzie gniazdka zasilające są w innym standardzie? Tam przyda nam się adapter.

Tych na w sklepach i na portalach aukcyjnych można znaleźć mnóstwo. Z reguły są to jednak rozwiązania 1:1, czyli jeden adapter – jedno urządzenie. Listwa więc nadal się przyda. Mój brat sprawił sobie jednak coś takiego:

Kostka PowerCube

Kostka PowerCube

Ten rozgałęźnik zaprojektowany jako zgrabna kostka w „luksusowym” wariancie wyposażony jest w cztery gniazda europejskie, dwa porty USB oraz złącze IEC C14 (standardowe gniazdo znane z zasilaczy komputerowych). Do tego ostatniego podłączamy jedną z czterech końcówek (standardy europejski, UK, US i australijski) znajdujących się w zestawie.

Kostka jest ładnie zaprojektowana i sprawia wrażenie estetycznej i solidnej. Czuć co prawda lekkie niedopasowanie plastikowych paneli, ale w niczym to nie przeszkadza. Plastik sprawia wrażenie mocnego i w czasie zabawy w „kulanie” po podłodze obudowa nie doznała uszczerbku na zdrowiu.

przedłużka zasilania EIC

przedłużka zasilania EIC

Kostkę wpinamy bezpośrednio do gniazda zasilającego w ścianie. Łącząc kolejne kostki możemy sobie rozbudowywać naszą instalację. W zasadzie przyczepić mogę się jedynie do dwóch rzeczy. Odpinając kostkę końcówka adaptera zazwyczaj zostaje w gnieździe i czasami trzeba się z nią trochę posiłować, gdyż ciężko ją dobrze chwycić. Szkoda też, że producent nie dołączył kabla IEC C13-C14 czyli tzw. przedłużki (foto obok). Ja preferuję podłączyć się do gniazda w ścianie a kostkę postawić na stoliku lub biurku. Moim zdaniem tak jest wygodniej. Kabel taki jednak nie jest drogi, kosztuje kilka złotych.

Ogólnie jak na cenę w okolicach 50-70zł (na dzień 5 maja 2016) produkt ten wygląda dobrze, jest funkcjonalny, trwały i nie zajmuje dużo miejsca.

krl

taki tan zwykły gość ;)

Możesz również polubić…

Masz coś do powiedzenia? Dawaj...