Windows 7 64bit i Leadtek Winfast PVR2 problemy z audio

Po aktualizacji Winfast PVR2 do wersji 2.0.3.24 okazało się, że większość moich nagrań ma rozsynchronizowany dźwięk. Synchronizacja maleje wraz z czasem trwania nagrania.

Po powrocie do wersji 2.0.3.19 (ostatnia zainstalowana wcześniej, nie sprawiająca problemów) okazało się, że w trybie Tv nie ma audio. Po zastosowaniu wskazówek z mojego wpisu, problem nadal aktualny. Pomogło zaznaczenie opcji „Nasłuchiwanie tego urządzenia” we właściwościach urządzenia CD Audio. Niestety wówczas w trybie FM dało się słyszeć irytujące nakładanie się dźwięku z dwóch źródeł. Ci ciekawe konfiguracja nie wskazywała na takie zachowanie.

Po sprawdzeniu konfiguracji aplikacji w obu trybach TV i FM wyłączyłem jedno z urządzeń audio. U mnie „siódemka” na liście urządzeń odtwarzających umieściła pozycje Speakers (Reatek HD Audio) oraz Realtek Digital Output. Wyłączyłem to drugie urządzenie.

Po ponownym uruchomieniu systemu wydaje się, że póki co wszystko wróciło do normy. Mogłem teraz wyłączyć nasłuchiwanie urządzenia CD-Audio. Tryb Tv i FM działają po staremu.

krl

taki tan zwykły gość ;)

Możesz również polubić…

Masz coś do powiedzenia? Dawaj...