nk.pl: nie będziemy używać twojego zdjęcia w reklamach

Niedawne zmiany w regulaminie były krytykowane za zbytnią chciwość serwisu. W wraz ze zmianą z nasz-klasa.pl na nk.pl portal wymaga od użytkowników wyrażenia zgody na nowy regulamin, w którym znajdują się dość ogólne zapisy zezwalające portalowi na wykorzystanie wszelkich treści publikowanych przez użytkowników. Także w celach reklamowych w serwisie i poza nim, a także przez kontrahentów serwisu.

Użytkownicy, którzy nie zaakceptowali nowego regulaminu dostają na każdej stronie informacje o nowych funkcjach oraz zapewnienie że ich dane nie zostaną wykorzystane w celach reklamowych.

nk.pl - informacja o nowych usługach i zmianie regulaminu

Portal tłumaczy się też, że akceptacja nowego regulaminu oraz udzielenie licencji na wizerunek użytkownika jest konieczne np. w nowych grach oferowanych przez portal. Mówi o tym poniższa informacja (pogrubienie jak w oryginale):

Użytkowniku!

By móc urozmaicać serwis o nowe, ciekawe opcje NK wprowadza nowy regulamin i prosi Cię o jego zaakceptowanie oraz potwierdzenie kilku dodatkowych zgód. Oczywiście, będziesz z nich korzystać wedle własnych upodobań. Wbrew opiniom, jakie mogłeś usłyszeć w mediach, po zaakceptowaniu nowych zapisów żadne Twoje zdjęcie nie pojawi się na kubku, jogurcie, plakacie czy w jakimkolwiek piśmie. NK nigdy bezprawnie nie przekazała i nie przekaże, np. swoim partnerom reklamowym, Twoich danych. Nie pozwala nam na to szereg zapisów a przede wszystkim nasze standardy.

Jeśli zdecydujesz się skorzystać z gier, Twoje zdjęcie główne (i tylko główne) pojawi się w rankingu prezentującym graczy, którzy uczestniczą w zabawie – jest to nieodłączny element tej usługi. NK w ten sposób nie rości sobie totalnych praw do tej fotografii, prosimy Cię byś ją jedynie „wypożyczył” na potrzeby danej gry. Jeśli oczywiście nie zdecydujesz się zagrać w żadną z proponowanych gier, Twoje zdjęcie nie będzie w tym celu przetwarzane. Niemniej gdybyś zmienił zdanie, by świadczyć Ci tę i inne usługi, musimy pozyskać od Ciebie wyżej opisaną zgodę.

Analogicznie będzie to działało w przypadku innych funkcji i usług, które niebawem wdrożymy.
Możesz być spokojny o bezpieczeństwo swoich danych, bowiem poprawność ich przetwarzania przez NK
kontroluje Generalny Inspektor Danych Osobowych.

Zapraszamy do NK!

(źródło: http://nk.pl/#nk_regulamin/informacje – dostępne także po kliknięciu „Dowiedz się więcej” przy informacji o nowych funkcjach)

Z jednej strony mamy więc ogólne zapisy regulaminu, które każdy użytkownik chcący dalej korzystać z serwisu musi zaakceptować. Stanowią one element umowy zawieranej drogą elektroniczną między nk.pl a użytkownikiem. Z drugiej strony mamy „ustne” zapewnienia pracowników portalu, że nasze dane nie będą wykorzystywane w reklamach a są potrzebne dla „planowanego wprowadzenia funkcjonalności i usług, które będą stanowić integralną część serwisu„.

Tłumaczenia nk.pl brzmią wiarygodnie (tzn. zgoda jest wymagana ze względu na planowane funkcje serwisu). Skoro jednak portal nie będzie korzystał z mojego wizerunku w reklamach to po co każe mi się na takie coś zgodzić? Tak na wszelki wypadek? Skoro przedstawiciele portalu zapewniają, że nie będą wykorzystywali wizerunków użytkowników w reklamach to niech usuną stosowny zapis z regulaminu lub wręcz dodadzą zapis zabraniający portalowi wykorzystania wizerunku. Obecnie mamy do czynienia z sytuacją w której regulamin i ludzie za nim stojący mówią co innego.

krl

taki tan zwykły gość ;)

Możesz również polubić…

Masz coś do powiedzenia? Dawaj...