Dźwięk w WinFast PVR2 i Windows 7 RC x64

Po przesiadce z Windows XP na Windows 7 RC x64 borykałem się z problemem z aplikacją WinFast PVR2. W czasie nagrywania filmów łapane były wszystkie dźwięki z systemu, odtwarzaczy muzyki, przeglądarki, a w czasie „cichego nagrywania”, czyli gdy obraz i ścieżka dzwiękowa filmu nie były odtwarzane nagrywał się sam obraz. W końcu gdy przypadkowo zakłóciłem dzisiejsze nagrywanie postanowiłem przyjrzeć się problemowi. Po serii prób i błędów udało mi się wszystko ustawić.

W poniższym opisie zakładam, że karta telewizyjna (u mnie Leadtek WinFast TV2000 XP Expert) jest podłączona zgodnie z instrukcją, czyli kabelkiem do portu CD Audio na płycie głównej (używam zintegrowanej karty dźwiękowej.

Zaczynamy od ustawienia dźwięków w systemie Windows. W panelu sterowania wybieramy aplet „Dźwięk” lub w przypadku korzystania z widoku kategorii wybieramy „Sprzęt i dźwięk” i następnie „Zarządzaj urządzeniami audio”.

Przechodzimy na zakładkę „Nagrywanie” i klikamy prawym przyciskiem myszy na liście urządzeń. Z menu kontekstowego wybieramy „Pokaż wyłączone urządzenia”. Odnajdujemy urządzenie „CD Audio” i klikamy na nim prawym przyciskiem myszy. Z menu wybieramy „Włącz”.

Teraz uruchamiamy WinFast PVR2 i przechodzimy do ustawień aplikacji – zakładka ustawień urządzeń. Ustawiamy:
– Analogowe urządzenie audio: CD Audio (Realtek HD Audio) [w nawiasie nazwa twojej karty]
– Playback devices: Speakers
– Wyjście audio – ustawienia: CD Audio
– Recording Devices: CD Audio (Realtek HD Audio)

Po tych zabiegach powinno się nagrywać już tylko właściwa ścieżka audio. Pewnie wszystko miałem tak samo ustawione na Windows XP, ale po przesiadce kto by pamiętał takie szczegóły.

krl

taki tan zwykły gość ;)

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. 15-12-2009

    […] zainstalowana wcześniej, nie sprawiająca problemów) okazało się, że w trybie Tv nie ma audio. Po zastosowaniu wskazówek z mojego wpisu, problem nadal aktualny. Pomogło zaznaczenie opcji “Nasłuchiwanie tego urządzenia” […]

Masz coś do powiedzenia? Dawaj...