NEXT 8/2009 – kino USB, HDD vs SDD, DDR2 vs DDR3, 32bity vs 64bity

W sierpniowym wydaniu magazynu NEXT tematem numeru jest „Kino na USB”. Redaktorzy testują najnowsze modele przenośnych pamięci o pojemności 16GB. Pokazują także jak zrobić z pendrive’a „przenośny odtwarzacz”, pozwalający bezpośrednio odtwarzacz filmy i muzykę na innych komputerze nawet jeśli ten nie ma odpowiednich kodeków.

Wśród innych artykułów warto przyjrzeć się pozycji „RAID czy SSD”. Czy warto inwestować we wciąż drogie dyski bazujące na pamięci flash czy lepiej kupić tradycyjne dyski i utworzyć macierz RAID? Artykuł odpowie między innymi na te pytania. Nieco obok tych rozważań można też zerknąć na test porównawczy pamięci DDR2 i nowszych DDR3.

Warto poczytać o zaletach 64bitów. W artykule omówiono zalety (więcej) i wady (o nich niewiele) nowej architektury procesorów. O wydajności zużyciu energii, sterownikach w nowych systemach 64bitowych…

Dla fanów publikacji w stylu „Jak to się robi” w sierpniowym numerze na tapecie znalazła się produkcja procesorów.

Poza tym w numerze o serwisie Twitter, Google Wave, zasilaczach dla typowego Kowalskiego i podkręcanie procesorów Intela.

Na koniec „Microsoft kontra fakty” – krótki artykulik o tym jaki kit Microsoft wciska na temat swojej przeglądarki Internet Explorer 8 i jej możliwościach w stosunku do konkurencji.

Kilka ciekawych artykułów do poczytania przy śniadaniu/obiedzie/kolacji.

Więcej informacji o bieżącym numerze magazynu oraz info z archiwum.

krl

taki tan zwykły gość ;)

Możesz również polubić…

Masz coś do powiedzenia? Dawaj...