mała domowa sieć z Vistą w tle

Właśnie skończyłem u kolegi robić małą sieć. Prosił mnie o pomoc w doborze sprzętu, kabli, pomoc przy montażu i konfiguracji. Nic to wielkiego bo w końcu tylko dwa stacjonarne po kablu i laptop na wifi.

Jak już uporaliśmy się z ciągnięciem kabla przez dwa piętra (centrum sieci znajduje się w piwnicy przerobionej na mieszkanie) i wszystko było spięte i skonfigurowane przyszło nam jeszcze do głowy udostępnienie drukarki laserowej Oki B4350. Drukarka siedziała sobie w piwnicy obok komputera z Windowsem XP Pro. Bez problemu „podpięliśmy” ją jako drukarkę sieciową w drugim kompie stacjonarnym też z Windows XP.

Przychodzi pora na Vistę Home Basic w laptopie. Drukarka widoczna, „podpinamy”… i kicha. System wywala błąd mniej więcej takiej treści: „Usługa lokalnego buforowania wydruku jest wyłączona. Włącz usługę lub uruchom ponownie komputer”. Nie muszę chyba mówić, że usługa ta działa a reset nic nie daje.

Po dłuższych bojach wyskakuje też błąd (chwilowo nie pamiętam dokładnej treści komunikatu, uzupełnię) „Spooler Subsystem App”.

Po kolejnych zabawach z systemem postanowiliśmy sprawdzić jak Vista reaguje na atramentówkę Canon Pixma iP1600. Czy mam mówić, że drukarka dodała się bez problemu?

Oczywiście bezpośrednie podpięcie laserówki Oki do laptopa działa doskonale.

Kocham Viste :)

krl

taki tan zwykły gość ;)

Możesz również polubić…

Masz coś do powiedzenia? Dawaj...