Ashampoo Home Designer

Kupiłem niedawno Chipa (08/2010) skuszony aplikacją Ashampoo Home Designer.  W zamyśle twórców jest to program do projektowania wnętrza domu.

Ashampoo to firma tworząca wszystko. Od prostych aplikacji tuningujących Windows, przez nagrywanie płyt, a skończywszy na pakiecie biurowym i aplikacji typu CAD. Jak w tej różnorodności wypada program do projektowani wnętrza?

To co mnie najbardziej powaliło to lista predefiniowanych kształtów pomieszczeń. Jeśli wasze mieszkanko ma inny kształt niż kwadrat/prostokąt, litera L, U lub „pomieszczenie z częścią frontową” to macie problem. Można próbować to rozwiązać używając gotowych modułów ścian, ale to nie to. Nie ma też możliwości definiowania grubości ścian czy ustawiania wysokości sufitu.

Ilość mebli i elementów wyposażenia też prezentuje się bardzo skromnie. Jeśli jakiś przedmiot występuje w więcej niż 3 wersjach to możemy mówić o bogatym zestawie. Okien i drzwi jest nieco więcej.

Generalnie program nadaje się do prostej wizualizacji koncepcji, ale ma trochę mało elementów wyposażenia. Brak możliwości definiowania dokładnych kształtów pomieszczenia stawia go raczej wśród zabawek niż porządnych aplikacji.

krl

taki tan zwykły gość ;)

Możesz również polubić…

Masz coś do powiedzenia? Dawaj...