Trollowanie – co i jak.

„Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty, która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji.” (wikipedia)

Niestety na forach dyskusyjnych nie zawsze da się normalnie rozmawiać. Zdarzają się oszołomy, którzy swoimi głupimi postami, próbują wywołać gorącą dyskusję czy wręcz kłótnię. Czasem chodzi tylko o to, aby się wyżyć i dokopać komu się da.

Na stronach idg.pl i pcworld.pl krąży od jakiegoś czasu taki jeden troll. Aby nie motywować go do dalszej twórczości nie wymienię loginów z których korzysta – a ma ich wiele. Podpowiem tylko, że nie lubi Linuksa i linuksiarzy.

Człowiek ten nie posiada zbyt wielu argumentów i ogranicza się przeważnie do ogólnych stwierdzeń typu „linuksiarze gamonie” czy jego ulubione słowo-klucz: „shit”. Jak to zwykle bywa znajdują się tacy, którzy próbują odpierać jego ataki, a nawet sami kontratakują. Niestety uległ temu również wyżej podpisany autor tego bloga.

Piszę „niestety”, ponieważ z pewnymi ludźmi się nie dyskutuje, a na pewne zachowania nie reaguje. Bo właśnie o reakcję, drugiej stronie chodzi.

Zatem pamiętajcie, gdy spotykacie trolla (osoba wypisująca obraźliwe, głupie, zaczepne teksty bez większej wartości merytorycznej) po prostu zignorujcie. Bo i tak go nie przekonacie do swoich racji, się zestresujecie, stracicie czas na pisanie, a on będzie się z was śmiał. Bo o to mu chodziło.

krl

taki tan zwykły gość ;)

Możesz również polubić…

Masz coś do powiedzenia? Dawaj...